Il primo premio di poesia in lingua sarda della provincia dell’Ogliastra

premio di poesia sarda

Istillas de lentore

(gocce di rugiada)

   

II ed. 2007

 

Partecipanti alla II ed. 2007:

 

Nr.

Nome - recapito

Titolo poesia

Sez.

 

 

 

 

1

Addis Anna - Cagliari

“Tenisti pagu, casi nudda, babbu”

Sez. Sardegna

2

Agus Giovanni - Villagrande

“Sa prima gara ‘e poesia”

Sez. Sardegna

3

Agus Giovanni - Villagrande

 “A su caru Don Gillone”

Sez. Ogliastra

4

Anedda Rosaria - Quartu S. Elena

“Cantada campidanesa”

Sez. Sardegna

5

Angeli Gigi - Palau

“No’ è lu chjlchju di “G.otto”!...

Sez. Sardegna

6

Arangini Violetta - Lanusei

“Sabudu a notti”

Sez. Ogliastra

7

Are Salvatore - Santulussurgiu

“S’atomu”

Sez. Sardegna

8

Argiolas Vincenzo - Laconi

“Su eranu”

Sez. Sardegna

9

Basoccu Michele - Villagrande

“In s’Ozzastra in tempus passadu” 

Sez. Sardegna 

10

Bazzu Antonello - Sassari

“Punzos”

Sez. Sardegna

11

Bigio Maria Tina Battistina –  Cagliari 

“L’angiu custode”

Sez. Sardegna

12

Boccoli Giovanni -   Posada 

“Bellesa misteriosa”

Sez. Sardegna

13

Branca Pier Giuseppe -   Sassari 

“Soppressa”

Sez. Sardegna

14

Calzaghe Vittoria -    Laerru (SS)

S’istraniera

Sez. Sardegna

15

Cannas Gianmario -   Villagrande

 “Gennargentu

Sez. Sardegna

16

Cannas Gianmario -    Villagrande

“Biddamanna”

Sez. Ogliastra

17

Cara Pier Paolo   Siniscola  

“Su portu de sos sonnos”

Sez. Sardegna

18

Caredda Efisluisu -   Muravera 

“Antoni”

Sez. Sardegna

19

Caria Giampaolo -  Quartu S. Elena  

“A is pipius mai nascius”

Sez. Sardegna

20

Carta F. Cesare - Cabras

Gioventudi

Sez. Sardegna

21

Casula Antioco - S. Gavino Monreale (md) 

“Sa sfida”

Sez. Sardegna

22

Chessa Egidio - Ulassai

“Pantalone diversu”

Sez. Sardegna

23

Chessa Egidio - Ulassai

“Sole e luna”

Sez. Ogliastra

24

Chessa Francesco – Nuoro

“Sa perda e su entu”

Sez. Sardegna

25

Chessa Francesco – Nuoro

“Pro Melchiorre Murenu”

Sez. Sardegna

26

Chessa Giovanni - Torpè

“Trattas faghei in rena”

Sez. Sardegna

27

Comida Gabriele – Tortolì

“Sa regina de sos flores”

Sez. Sardegna

28

Comida Gabriele – Tortolì

“Su sorrisu”

Sez. Ogliastra

29

Concu Paolo Lorenzo – Ussassai

“Mama…Ki non nci ses prusu”

Sez. Ogliastra

30

Congiu Giuliano - Tertenia

“Lamentu de su piscadori”

Sez. Ogliastra

31

Costanzo Angela – Sassari

“Li cònti di fughìri”

Sez. Sardegna

32

Crispu Maria Augusta Teresina – Tertenia

“Is figliusu”

Sez. Sardegna

33

Crispu Maria Augusta Teresina - Tertenia

“Siu Tulliu”

Sez. Ogliastra

34

Deiana Antonio - Selargius

“Ses che nave colpida andende a fundu”

Sez. Sardegna

35

Dionis Francesco  - Villagrande

“Ulassai in su calcare ses fraigada”

Sez. Ogliastra

36

Ennio Cabitza - Perdasdefogu

Sa limba

Sez. Sardegna

37

Ennio Cabitza - Perdasdefogu

“Nassiria” - “Gramsci”

Sez. Ogliastra

38

Erriu Dante – Silius

“Sàbiu”

Sez. Sardegna

39

Fais Rita - Oristano

“Dedicada”

Sez. Sardegna

40

Falchi Pietro - Tortolì

“Po un’orfanu” – “Su chelbeddu”

 

41

Falchi Pietro - Tortolì

“Ulassai” – “Abrile”

Sez. Ogliastra

42

Farris Maria Rita - Serdiana (Ca)

“Mi torrat densu”

Sez. Sardegna

43

Floris Rosaria – Cagliari

“Dirizzo”

Sez. Sardegna

44

Garrucciu Gianfranco - Tempio Pausania

“Cuadru”

Sez. Sardegna

45

Griffagno Antonio – Ninnai

“Mata incrubàda”

Sez. Sardegna

46

Ladu Salvatore - Mamoiada

“Sa Palinuro”

Sez. Sardegna

47

Loddo Giovanni - Ulassai

“Sa gherra ‘e Troia”

Sez. Ogliastra

48

Loddo Giovanni - Ulassai

“Poesia e cultura”

Sez. Sardegna

49

Loi Angela - Quartu S. Elena

“Disigiu malu”

Sez. Sardegna

50

Lussu Raffaele – Sinnai

“Stiddius de arrosu”

Sez. Sardegna

51

Maccioni Franco - Scano Montiferro

“Custu màre”

Sez. Sardegna

52

Maicu Giovanni Domenico - Santu Lussurgiu

“Nues in s’orizzonte”

Sez. Sardegna

53

Marceddu Salvatore – Oniferi

“Andalas de ammaju”

Sez. Sardegna

54

Maxia Juanni – Cagliari

“De innoi”

Sez. Sardegna

55

Mela Domenico - Castel Sardo

“Sona chiterra mea”

Sez. Sardegna

56

Meleddu Andrea – Sorgono

“Lughe”

Sez. Sardegna

57

Mereu Giovanni – Sestu

“S’arregodu esti vida”

Sez. Sardegna

58

Migali Giovanni Michele - Scanu Montiferro

“Ancu proat”

Sez. Sardegna

59

Molinero Nanni – Santulussurgiu

“Atzinnos de amore”

Sez. Sardegna

60

Monni Angelo – Ninnai

“De sa fonti tua Gesusu”

Sez. Sardegna

61

Moro Angelo Episcopo – Cagliari

Floris de sanguini

Sez. Sardegna

62

Mura Ruggiu Maria - Bonorva (SS)

Cheria torrare

Sez. Sardegna

63

Murtas Giovanni - Santu Lussurgiu

“Meritos de sa poesia”

Sez. Sardegna

64

Murtas Lillinu – Silius

“Mi presentu…”

Sez. Sardegna

65

Nieddu Giuseppina Francesca – S. Giuliano Terme – PISA

“Tribulas e capidanne”

Sez. Sardegna

66

Orrù Scalas Meri – Ninnai

“S’arregordu”

Sez. Sardegna

67

Pala Giovanni Maria - Tempio Pausania

“A dai segus ‘e s’orizzonte”

Sez. Sardegna

68 Pani Paolo – Tortolì “Tengu unu pippiu “poitè?” Sez. Ogliastra
69 Patta Ida – Cagliari “Muttettos froridos” Sez. Sardegna
70 Peicottu Pietro – Sassari “Operas de amore” Sez. Sardegna
71 Piga Francesco – Santu Lussurgiu “Intruglios de tempos” Sez. Sardegna
72 Piga Franco – Loiri “Amore e afetu” Sez. Sardegna
73 Pili Pietro – Osini “Chernobyl” Sez. Sardegna
74 Pili Pietro – Osini “A riu Pardu” Sez. Ogliastra
75 Pili Silvio – Osini “Su pensamentu” Sez. Sardegna
76 Pili Silvio – Osini “Pro unu giovanu defuntu” Sez.B
77 Pinna Giuseppe – Marrubiu “A su toccu de s’Ave Maria” Sez. Sardegna
78 Piras Antonio - Scano Montiferro “Si non b’at allegria…” Sez. Sardegna
79 Piras Guglielmo – Ninnai “Giassus” Sez. Sardegna
80 Piras Maria - Macerone di Cesena (Cesena) “Non lassat sinzu” Sez. Sardegna
81 Piras Raffaele – Quartucciu “Disterraus” Sez. Sardegna
82 Piredda Silvio - Villar Perosa (Torino) “Fadada terra de Amore et amargura” Sez. Sardegna
83 Piredda Silvio - Villar Perosa (Torino) “Ozzastra: terra incantadora” Sez. Ogliastra
84 Piso Demuro Maria Gabriella - Cagliari “Perdonai” Sez. Sardegna
85 Podda Rosanna – Cagliari “Parit” Sez. Sardegna
86 Podda Silvio  - Ulassai “Sa vida de su poveru” Sez. Ogliastra
87 Puddu Antonio - Ulassai “Onore a s’Ozzastra” Sez. Ogliastra
88 Puddu Antonio - Ulassai “Onoranzias” Sez. Sardegna
89 Rosa Renzo - Scano Montiferro “2007 – legginde sos giornales” Sez. Sardegna
90 Rossi Damiano - Ulassai “Sas dies de s’animas” Sez. Sardegna
91 Rossi Damiano – Glassai “S’arte” Sez. Ogliastra
92 Sanna Vittoria - Belgioioso (Pavia) “Is arregodus” Sez. Sardegna
93 Schirru Giuseppina – Sassari “Ranos de sapienzia” Sez. Sardegna
94 Secci Teresina – Silius “A coru sintzillu” Sez. Sardegna
95 Soggiu Giovanni - Bonnannaro (SS) “Cossizos a sos sardos” Sez. Sardegna
96 Solinas Giulio - Quartu S Elena “Su dolori” Sez. Sardegna
97 Spano Sartor Maddalena – Sassari “L’umiltai di la tarra” Sez. Sardegna
98 Suergiu Luigi – Selargius “Sa nott’e Santu Giuanni” Sez. Sardegna
99 Tedde Francesco – Selargius “Incantos” Sez. Sardegna
100 Tegas Giuan Paolo – Baunei “SUmbra” Sez. Ogliastra
101 Tegas Giuan Paolo - Baunei “Su frittu mannu” Sez. Sardegna
102 Tiddia Rinaldo – Iglesias “Accoradu piantu de una mama” Sez. Sardegna
103 Vargiu Mario – Narbolia “A sa luna” Sez. Sardegna

 

  

Home

indietro

 

© 2001 - 2007  Giuseppe Cabizzosu